Direktörün Mesajı

Direktörün Mesajı


 

MEF Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, sahip olduğu seçkin öğretim üyesi kadrosu, farklı üniversitelerden yarı-zamanlı statüde ders veren saygın akademisyenler ve siyaset, diplomasi, askeri bürokrasi ve özel uzmanlık gerektiren alanlarda prestijli konumlarda görev yapmış olan üst düzey yöneticilerin katkılarıyla, Sosyal Bilimler alanında özgün konularda Yüksek Lisans seviyesinde eğitim öğretim faaliyetine başlamaktadır.
 
Sosyal Bilimler, toplumsal yaşamın hemen her alanında meydana gelen gelişmeleri gözlemleyen, bireyler ve kurumlar arasındaki çok yönlü ve karmaşık ilişkilerin yapısını anlamaya ve açıklamaya yönelik kuramsal yaklaşımlar geliştiren, gelecekte bu ilişkilerin hangi yönde seyredebileceği hakkında öngörülerde bulunan ve tüm bu çalışmaları bilimsel yöntemlere sadık kalarak yapan, Hukuk’tan Uluslararası İlişkiler’e, Ekonomi’den İşletme’ye kadar çok sayıda akademik disiplini bünyesinde barındırmaktadır.
 
Sosyal Bilimler alanında alınacak nitelikli Yüksek Lisans eğitiminin, farklı sektörlerde çalışan profesyonellerin vizyonlarını geliştirme, performanslarını arttırma ve kariyerlerinde hızla yükselme imkanı sağladığı bilinen bir gerçektir. Bu düşüncelerle, Yüksek Lisans programlarımız, MEF Üniversitesi’nin eğitim dünyasındaki saygın konumuna ve prestijli eğitim-öğretim anlayışına tümüyle uygun bir yapıda ve içerikte hazırlanmıştır.
 
Yüksek Lisans programlarımız hakkında kapsamlı ve detaylı bilgilere Enstitümüzün web sayfalarından ulaşabilirsiniz. Üniversitemiz çalışanları ve öğretim üyeleri olarak merak ettiğiniz her konuda sizleri bilgilendirmek için hazırız.
 
Sizleri de MEF’li olmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,
Prof. Dr. Mustafa Kibaroğlu

Sosyal Medya